מהם מצעים אנטיבקטריאליים ולמי הם מתאימים?

הרבה פעמים אנחנו שומעים את המונח מצעים אנטיבקטריאליים ואנחנו לא לגמרי מבינים את המשמעות עד סופה. המחשבה הראשונה שיש לנו על מצעים דוחי חיידקים היא שהם יקרים ונועדו לשמש רק כמצעים לתינוקות שעורם רגיש והם זקוקים לעוד שכבת הגנה. אבל בפועל מצעים אנטיבקטריאליים הם ממש לא יקרים והם בהחלט עשויים להתאים לעוד הרבה אנשים שכבר עברו את גיל הינקות. במאמר הזה נשפוך מעט אור על מה זה בכלל אומר מצעים אנטיבקטריאליים ונבין לעומק גם מי עוד יכול ליהנות מהם.

מה זה אומר מצעים אנטיבקטריאליים?

הדבר הראשון שאנחנו רוצים להבין זה מה הופך מצעים מסתם מצעים למצעים אנטיבקטריאליים. האם יש איזשהו חומר מיוחד שטובלים בו את המצעים או שמדובר פשוט על עוד גימיק שיווקי שנועד להוציא מאיתנו עוד כמה שקלים. אז הרשו לנו להגיד שאכן יש דבר כזה מצעים אנטיבקטריאליים, אבל הכוונה היא לחומר הגלם שממנו עשויים המצעים שהוא בעצמו בעל התכונות האלו. קיימים מגוון של חומרי גלם שלא מאפשרים לבקטריות להתפתח בסביבתם ואנחנו מדברים בראש ובראשונה על כותנה מצרית, כותנה ג’רסי ובדי במבוק.

חומרי הגלם הללו מאופיינים בכך שהם לא מאפשרים לחיידקים ולבקטריות להתפתח סביבן ולכן המצעים המיוצרים מאותם חומרי גלם מקבלים גם הם את התכונה הייחודית הזו. העובדה שהמצעים לא הופכים להיות מצע להתפתחות חיידקים הופכת את המצעים האלו לבחירה המושלמת בעבור אנשים הסובלים מרגישויות בעור ובראש ובראשונה מדובר על אוכלוסיית הפעוטות שלהם מערכת חיסונית שלא סיימה להתפתח.

הדבר החשוב ביותר בבחירה של מצעים היא לאו דווקא העובדה שהם מאפשרים או לא מאפשרים לבקטריות ולחיידקים להתפתח, אלא תהליך העיבוד ואיכות חומרי הגלם. הרבה מקומות מציעים מצעים אנטיבקטריאליים אך התכונות האנטי בקטריאליות מגיעות לאו דווקא בשל חומרי הגלם, אלא מתוספים לא טבעיים שמוחדרים למצעים כדי להפוך אותם לכאלה.

למי מתאימים מצעים אנטי בקטריאלים

למי מתאים לבחור במצעים אנטיבקטריאליים?

החשודים המיידיים בעבור מצעים אנטיבקטריאליים יהיו כמובן הפעוטות, בעיקר כי המערכת החיסונית שלהם עדיין לא מפותחת ועורם רגיש מאוד להתפתחות של גירויים ואדמומיות. אך מעבר לפעוטות, גם בעבור אנשים בוגרים מצעים כאלו יכולים להיות לעזר רב. בחירה במצעי ג’רסי אשר הם לא רק בעלי תכונות אנטיבקטריאליות שיעזרו לשמור על המיטה נקייה מקרדית האבק ושאר יצורים מיקרוסקופים שעדיף לא לראות, מעל לכל הם מצעים נעימים שאף מסייעים בוויסות הטמפרטורה בעת השינה.

אנשים הסובלים מגירויים בעור, או כאלו שנוטים לסבול מאלרגיות, יכולים למצוא נחמה ולשפר את איכות החיים שלהם באמצעות מעבר למצעים אנטיבקרטיאליים שיעזרו להפחית חלק ניכר מהגורמים להתפרצויות אלרגניות. אך כדי להבטיח שאכן המצעים שאנחנו בוחרים יתאימו לנו ואכן יהיו בעלי התכונות הרצויות חשוב לבדוק לא רק את הרכב חומרי הגלם של המצעים, אלא לקרוא את התווית ולהבין האם מדובר על מצעים אורגניים או לא.

החשיבות של התווית האורגנית היא גדולה, בעיקר כי היא מעידה על תהליכי העיבוד של חומרי הגלם. כפי שאמרנו קודם לכן, הרבה מקומות בוחרים להעניק למצעים שלהם תכונות מסוימות על ידי הוספה של אמצעים כימיקליים בתהליך העיבוד, או שימוש בחומרי הדברה כימיים בשלב גידול הכותנה. התוצאה היא שהכימיקליים האלו נספגים בתוך הכותנה ונשארים בתוכה גם כאשר היא הופכת למצעים למיטה. במצב שכזה אנשים הסובלים מאלרגיות ורגישויות עדיין יסבלו מהתסמינים השונים בגלל העובדה שיש כימיקליים במצעים שמהווים גירוי בעור.

אצלנו בכותנה*כותנה תמצאו לא רק את חומרי הגלם האורגניים והאיכותיים ביותר, אלא שאנחנו משתמשים במפעל טקסטיל כחול לבן ועל ידי כך אנחנו יכולים להבטיח במאת האחוזים את איכות המוצרים שלנו. לפרטים נוספים על המפעל שלנו והמצעים המופלאים שאפשר לייצר בו – צרו איתנו קשר עוד היום.

 

לקבלת האיכות הטובה ביותר

קידום אתר בגוגל קידום אתר בגוגל

חדש בישראל ובלעדי לחברת כותנה*כותנה

בדי במבוק

קו מוצרי טקסטיל ייחודיים ואיכותיים, המופקים מצמח הבמבוק.

אנו מוכרים בסיטונאות בלבד
מינימום 300 פריטי לבוש מדגם ( צבעים ומידות שונות ) /מינימום 100 פריטים של מצעים. 
לעודפי ייצור ומוצרים עם פגמים קלים, במחירים אטרקטיביים נא לפנות לטלפון
052-6406953.

ליחידים או רכישת פריטים בכמות קטנה יותר אנו מזמינים אתכם לפנות ישירות לחנות המפעל 

 למוצרים טקסטיל ועיצוב הבית:   
www.bambooco.co.il
במבוקו 15% הנחה