מהי כותנה מצרית?

מצעים מכותנה מצרית נחשבים כיום למצעים האיכותיים ביותר שיש. הסיבה לכך היא פשוטה, כותנה מצרית נחשבת לכותנה האיכותית ביותר, בזכות תנאי גידול משופרים. היא יוצרת מגע נעים, בדים איכותיים ועמידים, תחושה מאווררת ונעימה והיא מתאימה במיוחד לילדים ולתינוקות, אשר רגישים באופן מיוחד לגירוי מבדים ובעיקר ממצעים איתם הם ישנים במהלך הלילה.

מדוע כותנה מצרית יוקרתית כל כך?

הכותנה המצרית נחשבת כאמור לכותנה האיכותית ביותר כיום. הסיבה לכך היא היצירה של צפיפות אריג טובה במיותר. זוהי כותנה שמגודלת לאורך זמן רב הרבה יותר מכותנה רגילה, כך שהיא מקבלת תכונות אחרות יותר. כמו יין שמשתבח עם הזמן, כך הכותנה המגודלת לאורך תקופה ארוכה יותר מתחזקת והופכת רכה וגמישה יותר.

כאשר מעבדים את הכותנה לכדי אריג, מקבלים תוצאה נעימה ואיכותית מאד. הבד רך, נושם, נעים למגע, אוורירי וחזק מאד, כך שהוא נשמר באיכויותיו לאורך זמן. כתוצאה מכך אפשר לייצר ממנו פריטי טקסטיל שהם רגישים יותר – כמו מצעים למיניהם. הכותנה המצרית עדיפה למשל לייצור מצעים לילדים, כיוון שילדים רגישים יותר למגע הבד ויכולים לפתח אלרגיות וקשיי נשימה כאשר הבד אינו איכותי.

כותנה מצרית מאפשרת את מרווח הנשימה הזה להורים, שיודעים שילדיהם מתכסים במוצר שהוא איכותי מאד, שמבודד קור וחום בצורה טובה ושמאפשר לנשום. כותנה מצרית היא לרוב טבעית ולא מוסיפים לה חומרים כימיים. לכן אינה גורמת לאלרגיות ולרגישויות עור, שנפוצות אצל ילדים ותינוקות.

כיצד יודעים שמדובר בכותנה מצרית?

מצעים ופריטי טקסטיל אחרים העשויים כותנה מצרית מיוצרים בכל רחבי העולם, אך לא תמיד נוכל לדעת שאכן מדובר בדבר האמיתי. חברות מתמחות המייצרות פריטים מכותנה מצרית יציגו חותמת או יצהירו על כך על גבי תווית המחוברת אל המוצר.

המגע הרך, התחושה האוורירית, העמידות לאורך זמן – כל אלו מהווים סימנים לכך שמדובר בכותנה מצרית איכותית. עם זאת, חשוב גם לבדוק לפי התווית שאכן מדובר בכותנה זו.

בכל מקרה, לא כדאי לרכוש מוצרי טקסטיל שאינם עשויים מכותנה. על כל מוצר כותנה מלא יהיה כתוב כי הוא מיוצר מ-100% כותנה.

כיצד לבחור פריטים מכותנה מצרית?

כאמור, פריטי טקסטיל העשויים מכותנה מצרית משווקים על ידי חברות מתמחות בארץ ובעולם. ישנם מוצרי טקסטיל לתינוקות, מפות, מצעים למבוגרים ועוד מגוון רחב של פריטים מכותנה יוקרתית זו. חשוב לוודא שאכן יש הצהרה כי מדובר בכותנה מצרית ולהעדיף פריטים שלא נצבעו באמצעות צבעים כימיים, אלא בצביעה אורגנית בלבד.

כותנה מצרית היא הפתרון הטוב ביותר כשבאים לבחור מצעים לתינוקות, לילדים וגם למבוגרים. האיכות, המגע הנעים, העמידות לאורך זמן והתחושה הטבעית שמלווה את השימוש בה. כל אלו מחזקים את העובדה שכדאי להשקיע בפריטים איכותיים העשויים ממנה. העמידות לאורך שנים הופכת את ההשקעה לכדאית במיוחד.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על מוצרי טקסטיל מבד ג’רסי

למידע נוסף ובירורים בנושא כותנה מצרית או כל נושא אחר – צרו קשר. חברת כותנה*כותנה בע”מ מתמחה בעיצוב וייצור בדים בסיטונאות עבור מותגים מובילים בארץ ובח”ל

כותנה מצרית

לקבלת האיכות הטובה ביותר

קידום אתר בגוגל קידום אתר בגוגל