כל מה שלא ידעתם על כותנה אורגנית

 

כאשר מגיע הרגע לבחור את סוג הבד של החולצה שלכם, או של המצעים למיטה, חשוב לעצור לרגע ולחשוב על ההשלכות של חומר הגלם על הגוף שלנו. בסופו של דבר אנחנו עומדים לחיות עם הבד הזה שנים רבות ושווה שנדע מה צפוי לנו בעקבות הבחירה. כמו כן, חשוב להבין מה ההשלכות הגלובליות של תהליך הייצור של אותו בד.

כותנה אורגנית לעומת כותנה

על כך שהכותנה היא הבד המוכר ביותר בעולם אין כל עוררין. בני האדם משתמשים בכותנה להכנה של כלי מיטה, מגבות, בגדים ועוד מגוון עצום של דברים עוד משחר ההיסטוריה. אנחנו מדברים על חומר גלם אשר עד היום, למעלה ממחצית מתעשיית הטקסטיל משתמשת בו באופן תדיר. לעומת זאת בכותנה אורגנית משתמשים בכמות פחותה אף על פי שמדובר בחומר גלם בעל תכונות איכותיות יותר ובדיוק על זה אנחנו רוצים לדבר.

בואו שנייה נתעמק בהבדלים בין כותנה לכותנה אורגנית.

 • דרכי הגידול

  גידולי כותנה נחשבים לכאלו שדורשים את כמויות המים הגדולות ביותר מבין כול הגידולים בעולם. כדי לייצר חולצת טי שירט אחת צריך להשתמש בלמעלה מ2,700 ליטר של מים שזה שווה ערך לכמות מים שתספיק לאדם אחד למשך 900 יום! – בתהליך הגידול של כותנה אורגנית משתמשים ב-91% פחות מים.

  בזבוז המים הוא ממש לא הכול. בגידול של כותנה רגילה משתמשים בכימיקלים ודשנים רבים אשר מרוססים על שטחי הגידול. לאחר מכן, כדי לתת לכותנה את צבעה הלבן ישתמשו בחומרים מלבינים מזהמים, סך הכול כדי לייצר את אותה חולצת טי שירט שדיברו עליה קודם ישתמשו בערך ב-2500 ליטר של כימיקלים. – בתהליך הגידול של כותנה אורגנית לא משתמשים בכימיקלים בכלל.


  כותנה כותנה מפעל תפירה
 • איכות החומר

  לשני החומרים קוראים כותנה ושניהם מגיעים מאותו הצמח. אז האם יש הבדל בין האיכות של כותנה ושל כותנה אורגנית? תתפלאו לגלות שכן. הכימיקלים והמים הרבים שמתמשים בהם כדי לגדל כותנה מחלישים את הסיבים הטבעיים של הכותנה וגורמים למוצר הסופי להיות בעל אורך חיים קצר מאשר אותו מוצר שנעשה תוך שימוש בכותנה אורגנית.

 • תכונות הכותנה האורגנית

  כותנה באופן טבעי היא היפואלרגנית ולא גורמת לגירויים ואדמומיות בעור, אבל כשמוסיפים כימיקלים בתהליך הייצור הכותנה מאבדת את התכונות הללו. לעומת זאת כותנה אורגנית ממשיכה להכיל את התכונות הללו ולכן מצעים מכותנה אורגנית הם היפואלרגנים.

  המבנה של סיבי הכותנה מאפשר לאוויר לזרום דרכו ובכך גם מוצרי כותנה אורגנית מאפשרים את וויסות הטמפרטורה של הגוף בצורה טבעית. אנחנו אומרים כותנה אורגנית כי בניגוד לכותנה המבנה של הסיבים לא משתנה בתהליך העיבוד והייצור ושומר על צורתו הטבעית.

 • שמירה על הסביבה

  דיברנו על הכימיקלים ועל כמויות המים העצומות שמתבזבזות כדי לגדל כותנה בצורה לא אורגנית (וזה בלי שדיברנו על זיהום מקורות מים תת קרקעים שמתרחשת כתופעת לוואי). אבל כחלק מעיקרי הגידול של הכותנה האורגנית גם נעשה שימוש חוזר בגידולים, זה אומר שלא קוטפים את הצמח מהשורש אלא מאפשרים לו להמשיך לגדול ולחזק את האדמה.

איפה משיגים כותנה אורגנית

מפעל הטקסטיל שלנו עובד עם ספקי כותנה אורגנית אשר עומדים בתווי התקן המחמירים ביותר. אצלנו בכותנה*כותנה חשוב לנו לא רק שהמצעים והבדים שאנחנו מייצרים יהיו טובים בעבורך ובעבור ילדייך, אנחנו גם רוצים להבטיח כי העולם ישמר כדי שלילדנו יהיה איפה לגדול.

להזמנות של מוצרי טקסטיל מכותנה אורגנית איכותית אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בכותנה*כותנה. נשמח לשוחח עמכם בטלפון 052-5952633 ולענות על כל שאלה.

לקבלת האיכות הטובה ביותר

קידום אתר בגוגל קידום אתר בגוגל

חדש בישראל ובלעדי לחברת כותנה*כותנה

בדי במבוק

קו מוצרי טקסטיל ייחודיים ואיכותיים, המופקים מצמח הבמבוק.

אנו מוכרים בסיטונאות בלבד
מינימום 300 פריטי לבוש מדגם ( צבעים ומידות שונות ) /מינימום 100 פריטים של מצעים. 
לעודפי ייצור ומוצרים עם פגמים קלים, במחירים אטרקטיביים נא לפנות לטלפון
052-6406953.

ליחידים או רכישת פריטים בכמות קטנה יותר אנו מזמינים אתכם לפנות ישירות לחנות המפעל 

 למוצרים טקסטיל ועיצוב הבית:   
www.bambooco.co.il
במבוקו 15% הנחה