כותנה מצרית – הכותנה שנמצאת כאן כדי להישאר

כותנה מצרית נחשבת כבר מאות שנים לזן האיכותי ביותר של כותנה שמשתמשים בו ברחבי העולם. אומנם בשנים האחרונות אנחנו רואים טרנדים רבים שנכנסים בסערה לחיינו ומציעים לנו לעבור לשימוש בבדים אחרים למצעים שלנו, אך הזמן הארוך שנמצאת איתנו הכותנה המצרית הוא הערובה הגדולה ביותר שיש לנו כשאנחנו ממליצים עליו בביטחון מוחלט כאחת הבחירות הטובות ביותר שתוכלו לעשות בחייכם. לפחות כאשר מדובר על בחירה של מצעים למיטה. אז בלי להכביר במילים יתר על המידה, הרשו לנו להזמין אתכם לסיור קצר בהיסטוריה של כותנה מצרית.

מאיפה מגיעה כותנה מצרית

האמת שהדעות על מקור הגעתה של כותנה מצרית לעולם מעט חלוקות. היסטוריונים מסוימים גורסים בפה מלא כי מקורה הוא ממצרים הקדומה, אך ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו בפרו מציעים שמקורה של הכותנה המצרית הוא בכלל מדרום אמריקה וכי הוא נמצא בשימוש אפילו זמן רב יותר מאשר חשבנו עד כה. הסוד האמיתי בהשבחה של כותנה מצרית נעוץ באורך הסיבים של הכותנה בעת גידולה. במשך שנים רבות עבדו בני האדם על השבחה של סוג הכותנה הזו והצליחו להביא אותו למצב בו מדובר על סיבים עדינים וארוכים מאוד שלאחר תהליך העיבוד וההרכבה במתפרה הופכים למצעים מפנקים ומדהימים.

לא מפתיע אותנו הרצון של האנושות לייצר בד שהוא רך ונעים למגע ברמה כזו שהמלכה ויקטוריה, כך לפי השמועות ההיסטוריות, הייתה מסכימה לקנח את אפה רק במטפחת שיוצרה מכותנה מצרית. אחרי ככלות הכול כולנו אוהבים ליהנות ממגעם הרך של הבדים שעוטפים את חיינו, אך בעבור גידול מטעי כותנה מצרית נדרש מזג אוויר ספציפי מאוד שלא ניתן לשחזרו במקומות רבים ברחבי העולם. מגדלים רבים ניסו לשעתק את גידולי הכותנה מדרום אמריקה לצפונה בתקופה של לפני מלחמת האזרחים האמריקאית, אך כשלו במשימתם פעם אחר פעם. רק כאשר הגיעו גידולי הכותנה האלו לאזור אגן הנילוס במצרים הם מצאו את מזג האוויר האידיאלי בעבורם וקיבלו את שמם – כותנה מצרית.

כותנה מצרית – הכותנה שנמצאת כאן כדי להישאר

הקרב המושלם – כותנה מצרית מול בד גרסי

על פי הערכות ההיסטוריות מי שהביא את הכותנה המצרית למצרים היה בחור צרפתי ומובן שלעובדה ההיסטורית הזו יהיו מתנגדים, למשל הבריטים. אנחנו לא סתם מספרים לכם את זה, אלא כיוון שהמתחרה הגדול ביותר באופן היסטורי מול הכותנה המצרית על משבצת הבד הנעים והאיכותי ביותר הוא לא אחר מאשר בד גרסי שמגיע אלינו מהאי גרסי השייך לבריטניה. האיכויות של בד גרסי לא נופלות בהרבה מהאיכויות של כותנה מצרית, ויש כאלו שיגידו שאפילו גוברות עליהן.

אנחנו בעיקר אוהבים את התכונה שהופכת בד גרסי לנמתח מאוד ולכזה שככל שמשתמשים בו ומכבסים אותו יותר כך הנעימות והרכות שלו גוברת. מדובר על בד מושלם למצעים ולבגדים ואנחנו מתוודים כי מעולם לא בחרנו צד בין שני המתחרים האלו. תמיד העדפנו לעבוד עם שני חומרי הגלם המופלאים האלו במתפרה שלנו. הסיבה לכך היא כי אנחנו רוצים להבטיח שהלקוחות שלנו יוכלו למצוא תמיד את המוצרים המושלמים והמתאימים להם ביותר, כיוון שאנחנו יודעים שהרבה מהאנשים מעדיפים בד גרסי והרבה מעדיפים כותנה מצרית החלטנו להתמחות בייצור של שניהם.

אז אחרי שעברנו בקצרה על ההיסטוריה של הבדים המופלאים ביותר שהאנושות מכירה כבר שנים ארוכות, הגיע הזמן שנחזור לעבודה שלנו ונמשיך לייצר בעבורכם מצעים מופלאים שתוכלו להתאים לצרכיכם. כדי שהמתפרה שלנו תתחיל לעבוד על ההזמנה שלכם אתם רק צריכים ליצור איתנו קשר ולשוחח איתנו כדי שנדע אם אתם מהטיפוס שמעדיף כותנה מצרית או בד גרסי.

לקבלת האיכות הטובה ביותר

קידום אתר בגוגל קידום אתר בגוגל

חדש בישראל ובלעדי לחברת כותנה*כותנה

בדי במבוק

קו מוצרי טקסטיל ייחודיים ואיכותיים, המופקים מצמח הבמבוק.

אנו מוכרים בסיטונאות בלבד
מינימום 300 פריטי לבוש מדגם ( צבעים ומידות שונות ) /מינימום 100 פריטים של מצעים. 
לעודפי ייצור ומוצרים עם פגמים קלים, במחירים אטרקטיביים נא לפנות לטלפון
052-6406953.

ליחידים או רכישת פריטים בכמות קטנה יותר אנו מזמינים אתכם לפנות ישירות לחנות המפעל 

 למוצרים טקסטיל ועיצוב הבית:   
www.bambooco.co.il
במבוקו 15% הנחה